категорії: кіно, кінорецензія

«Межі контролю» Джима Джармуша: Естетика тиші

 Джим ДжармушФільм Джима Джармуша «Межі контролю» – це атмосфера плавлення, сповільнений буттєвий ритм, балансування на нульовій точці активності. Але при цьому – з розгортанням фантастичних краєвидів. Цю стрічку можна переглядати так само, як читати «Хозарський словник» Мілорада Павича або «Гру в кляси» Хуліо Кортасара: з будь-якого місця, прокручуючи вперед-назад, ставлячи на повтор певні епізоди. Головне в ньому не лінійність дій – естетика.

категорії: подорожі

Говерла початку серпня

у хмарахНедарма в Україні море і гори мають один колір означення: Чорне море і Чорногори. Може, це є іще одним відголоском отого карпатського «морського минулого». У морі Карпат нашим затонулим кораблем з найвищою щоглою, чи то по-гуцульському щовбом (вершечком гори), стала Говерла, або ж Говирла – автентичніше – як було до помилки на австрійській військовій карті...

категорії: фото

Говерла початку серпня

ЧорногориГоверлатрава, каміннящовбморемух
 
категорії: фото

Межі контролю

Limits_of_ControlІсаак де БанколеБілл Мюррейбудинок Torres Blancasдві філіжанки кави
 
категорії: подорожі

БатуринижіН

PICT0253Батурин та Ніжин – на сьогодні тихі районні містечка – колись гриміли своєю славою далеко за межі Чернігівської області. Батурин – як один з найвідоміших полкових центрів за часів Б. Хмельницького та резиденція гетьманів Лівобережної України у 1669–1708 роках. Ніжин – як місце одного з найвідоміших вишів Російської імперії, в якому здобували освіту ті, хто згодом великою мірою визначав розвиток імперської науки, серед них Микола Гоголь, чиє ім’я нині й носить університет.

категорії: фото

БатуринижіН

Палац К. РозумовськогоПалац К. Розумовськогохатинка в Батуриніпалацпасіка імені Петра Прокоповича
 
категорії: кіно, кінорецензія

«Серйозна людина»: Або з чорним гумором, або ніяк

5Новий фільм братів Коенів, на додачу до традиційної для них чорнушності й трагікомедійності, має присмак сентименталізму (адже дія розгортається в єврейській общині містечка у штаті Міннесота наприкінці 60-х, звідки самі Коени родом) та притчевості (аналогії зі старозавітною приповідкою про Іова, віру котрого Бог випробовує, насилаючи всілякі негаразди). За «Серйозну людину» режисери отримали приз за найкращий сценарій (оригінальний) від Національної ради кінокритиків США, також фільм номіновано на «Оскар» та «Золотий глобус», а касові збори вчетверо перевищили бюджет фільму.

Сторінки: 41234next
    Ctrl →